KRĘGARZ CHIROPRAKTYK, MASAŻ, NASTAWIENIE W RWIEKULSZOWEJ I BÓLU KRĘGOSŁUPA

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Terapie kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116
tel.: (61) 861-44-38

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Jugosławiańska 49
60-149 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
11.00 - 17.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.30

Terapie kręgosłupa

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Terapie Manualne Kręgosłupa

terapie manualne kręgosłupa masaż i terapie manualne chiropraktykichiropraktyka i masaż kręgosłupa

Zainteresowanie Masażem i Terapiami Manualnymi Chiropraktyki wynika ze skuteczności w leczeniu dolegliwości bólowych schorzeń kręgosłupa. Leki przeciw bólowe tylko chwilowo wyłączają odczucie bólu a  choroba kręgosłupa dalej się rozwija. Wpływają niekorzystnie, a czasami wręcz trująco, na nasze narządy wewnętrzne. Prawidłowo wykonany zabieg manualny uwalnia chorego od bólu i  przywraca pełną sprawność fizyczną dlatego ze  usuwa przyczyny powstawania choroby a nie tylko objaw.

leczenie rwy kulszowej i kręgosłupa manualna terapia kręgosłupa leczenie manualne kręgosłupa

Kręgarz - stosuje w leczeniu metodę kręgarstwa. Kręgarstwem  Chiropraktyką  lub Terapią Manualną zajmują się zawodowo profesjonaliści medyczni korzystając z doświadczeń kręgarstwa. Łączą oni wiedzę medycyny naturalnej i medycyny akademickiej.

Chiropraktyka to forma Terapii Manualnej kojarzona w Polsce z kręgarstwem. Jest systemem badania i leczenia manualnego, wykorzystującym oscylacje, mobilizacje i  manipulacje, opracowana w USA przez Palmera pod koniec XIX wieku . Zakłada od kręgowe przyczyny wielu chorób kręgosłupa. W USA chiropraktycy posiadają wykształcenie i uprawnienia lekarzy medycyny (MD). W Europie, chiropraktycy kształceni są na poziomie szkół pomaturalnych / studiów licencjackich (college) .

Chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje wiele odmian opartych na usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo działających na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.

Terapia Manualna zabieg manualny, polegający na stosowaniu ukierunkowanych i specyficznych dla danej metody bodźców mechanicznych lub kinetycznych, przekazywanych przez leczącego za pomocą rąk. Terapia Manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, z wykorzystaniem zabiegów manualnych, odwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu narządu ruchu i kręgosłupa. Określenie związane z chiropraktyką

Mobilizacja – to uruchamianie, wielokrotnie powtarzany ruch, z niewielką prędkością i ze wzrastającą amplitudą, w celu zwiększenia ograniczonego zakresu ruchu. W niektórych przypadkach, ruch odtwarzany podczas mobilizacji jest ruchem możliwym do wyegzekwowania w stawie, ale nie możliwym do wykonania jako ruch czynny.

Manipulacja- manualna technika leczenia która przy zastosowaniu niewielkiej siły impulsu wykorzystuje dużą prędkość i małą amplitudę. Bodźce powstałe podczas manipulacji odbierane są przez receptory umieszczone w strukturach okołostawowych i przekazywane dalej przez układ nerwowy. Dlatego manipulacja posiada działanie nie tylko miejscowe i w sposób odruchowy, może oddziaływać na obszary oddalone od miejsca zabiegu.

Trakcja kręgosłupa jest to odciąganie od siebie powierzchni stawowych sąsiadujących ze sobą kręgów. Najczęściej działanie tego typu jest wykonywane rękoma , przez co nie jest ono wystarczająco efektywne biorąc pod uwagę siłę oraz czas trakcji np. metoda trakcji Dr. Cox

Masaż manualny

Masaż jest najstarszym i najprzyjemniejszym sposobem terapii manualnych. Wpływa na całe ciało uwalniając od bólu zwalczając, zaburzenia krążenia krwi i energii, choroby mięśni, stany zapalne stawów i choroby wewnętrzne.Jest skutecznym środkiem w przypadku leczenia nerwic spowodowanych stresami oraz skuteczna techniką relaksacyjną dla osób obciążanych zawodowo. Jest najlepszym sposobem kształtowania sylwetki przy odchudzaniu i redukcji wagi ciała

Terapia  manualna Chiropraktyczna

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a  oddziałuje na cały organizm a celem jej jest umożliwienie organizmowi powrotu do zdrowia poprzez delikatne mobilizacje czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych, a w konsekwencji zapewnienie działania układów: ruchowego, nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolnością organizmu ludzkiego do samoleczenia.

Opiera się one na założeniu, że większość chorób, na które cierpimy, spowodowana jest przesunięciem podwichnięciem złym ustawieniem kręgów kręgosłupa i zablokowaniem stawów kręgowych oraz złym skrzywionym ustawieniem talerzy miednicy. Jeśli przywróci się im prawidłowe położenie oraz ruchliwość wszystko powróci do normy, a my pozbędziemy się bólu.

Praca Terapeuty Manualnego,Chiropraktyka ,Kręgarza polega na ręcznym naturalnym ustawieniu miednicy – manipulacji  kręgami i stawami , przywróceniu ich ruchomości oraz właściwym ustawieniu, by nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego co spowoduje ustąpienie dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Po odblokowaniu stawów kręgosłupa i przywróceniu symetrii miednicy przywracane jest dalsze rozluźnienie obolałych  tkanek miękkich – punktów spustowych i mięśni przez wykonanie masażu manualnego.

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a w leczeniu kręgosłupa
Proponuje państwu masaże manualne najlepiej gdy są wykonywane razem po terapii manualnej Chiropraktyki

 • tkanek miękkich  i  punktów  spustowych masaż tkanek głębokich
 • zdrowotne – kręgosłupa – przeciwbólowe
 • chiński – japoński – klasyczny
 • gumową chińską bańką
 • sportowy – pourazowy

masaz kręgosłupa bańką chińską masaz kręgosłupa chińską bańkąmasaz głęboki i bańką chińską

Wskazania do masażu i terapii manualnych:

 • bóle kręgosłupa i skrzywienia – skoliozy
 • rwa kulszowa, lumbago, kręgozmyk „wypadnięcia dysków”
 • bóle stawów różnego pochodzenia
 • bóle głowy, migreny
 • bóle pleców i barku spowodowane pracą przy komputerze i prowadzeniem samochodu ciężką pracą
 • zapalenia nerwów, korzonków, rwy kulszowe, wypadnięcia dysku, lumbago, tzw. „postrzały”
 • przykurcze i niedowłady mięśni i ścięgien
 • zapalenia i stany pourazowe stawów
 • niewydolność układu krążenia, żylaki bez owrzodzeń , odleżyny
 • reumatyzm, rzs, artrozy
 • osteoporoza
 • rozstępy skórne i mięśniowe, wiotkość skóry, blizny pooperacyjne

masaz kręgosłupa poznanchiropraktyka i masaż bólu kręgosłupa masaz kręgosłupa szyjnego

Przeciwwskazania:

 • silne stany zapalne i alergiczne skóry
 • zapalenia węzłów chłonnych
 • zakrzepy- torbiele
 • świeże zapalenie żył
 • wszelkie postacie nowotworu - raka
 • wysoka gorączka
 • owrzodzenie podudzi
 • tętniaki

masaz w keczeniu kręgosłupa i rwy kulszowej

Wpływ masażu i terapii manualnych na organizm człowieka

Tkankę skórną: Masaż ułatwia oddychanie skórne. W czasie zabiegu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka. Naczynia skórne rozszerzają się, poprawia się odżywienie skóry i znajdujących się w niej gruczołów. Ułatwia się oddychanie skórne. Skóra nabiera ładnego koloru i ujędrnia się.

masaz w leczeniu kręgosłupa rwie kulszowej masaz kręgów szyjnych i piersiowych masaz i chiropraktyka kręgosłupa

Układ krwionośny i limfatyczny: Masaż pobudza układ krwionośny i limfatyczny, organy dostają dużą porcję tlenu i substancji odżywczych. Masaż ułatwia usunięcie przez organizm toksyn – produktów rozpadu, likwidację opuchlizn (wchłanianie obrzęków) – objawów zastoinowych. Polepsza powrót krwi żylnej do serca, ułatwia jego pracę. Masaż przyśpiesza cyrkulacje krwi w naczyniach krwionośnych, zwiększa ilość krwi dostarczanej do płuc.

Centralny i obwodowy układ nerwowy: Masaż w zależności od potrzeb może być przeprowadzony technikami oddziałującymi pobudzająco lub uspokajająco na organizm. Zadaniem jego jest wysyłanie bodźców do mięśni i gruczołów wydzielania wewnętrznego, oraz do poszczególnych narządów w zależności od potrzeby: kojących, tonujących oraz intensywnych, dynamicznych. Jest skutecznym sposobem przeciwbólowym znakomitym w leczeniu chorób kręgosłupa, rwie kulszowej, dyskopatii ,kręgozmyku, lumbago, skoliozie, oraz chorobach mięśni i stawów.

masaz przeciwbólowy kręgosłupa masaz głęboki w leczeniu kręgosłupa Chiropraktyka McTimoney-Corley’a w terapii bólu kręgosłupa

Na tkankę mięśniową: Masaż pobudza włókna mięśniowe do skurczu, podnosi ich napięcie. Jest to ważne przy zanikach mięśniowych tak w masażu klasycznym jak i  w wzmacniającym – izometrycznym sportowym. Masaż nawet kilkukrotnie zwiększa zdolność mięśni do wzmożonego wysiłku.

masaz w terapii bólu kręgosłupa rwie kulszowej skoliozie

Stawy i aparat więzadłowy: Pod wpływem masażu zwiększa się stopień ruchomości stawów, elastyczność i wytrzymałość ścięgien i więzadeł.

masaz i chiropraktyka w leczeniu kręgosłupa piersiowego i szyjnego

Układ pokarmowy:Masaż  polepsza pracę układu pokarmowego – jego ukrwienie, co w znacznym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, a także polepsza funkcje wydalniczą.